Kanał Rss
Content
Bratislava má vlastnú módnu mapu
29 marec 2017

modaMapa pomáha dizajnérom, obchodníkom a galeristom zviditeľniť sa pred domácimi zákazníkmi aj zahraničnými turistami. Na jej symbolické pokrstenie použila spisovateľka Tamara Heribanová ústrižky látok štyridsiatich slovenských módnych dizajnérov, ktorí sú v Bratislava Fashion MAP zahrnutí. 

Okrem dizajnérskych značiek a obchodov ponúka aj prehľad 36 podujatí, ktoré sa v Bratislave a okolí budú konať v tomto roku. „S BSK sme sa dohodli na pravidelnej spolupráci a každý rok budeme mapu rozširovať a aktualizovať,” povedala Zuzana Bobíková zo Slovak Fashion Council (SFC).

„Móda má presah do ekonomiky, sociálnych sfér, kultúry a vie pomôcť v rámci propagácie krajiny v zahraničí,” zdôraznila módna návrhárka a zakladateľka SFC Dana Kleinert. Organizácia s podporou BSK vidí nevyhnutnosť a zároveň potenciál v rozvoji módneho systému a kreatívneho priemyslu na Slovensku, pre ktorý sú nevyhnutné kvalitné predajné miesta a možnosti prezentácie dizajnu. „Mapa je jasným dôkazom toho, že kultúra a turizmus sa dokážu navzájom obohacovať. Veríme, že sa to odrazí na návštevnosti a posilňovaní značky Bratislavy,” dodala Šajgalíková.